Главная » Статьи » Виховна робота

Підсумки проведення Всеукраїнського Тижня права

«КЗ Підгородненський НВК № 3»

НАКАЗ

08.12.2017 року                                                                                                               № 53

Про підсумки проведення

Всеукраїнського Тижня права

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 579-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права», наказу Міністерства освіти і науки України від 28 вересня2017 року № 1320 «Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права», розпорядження голови облдержадміністрації від 27 вересня 2017 № Р-471/0/3-17 «Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права у Дніпропетровській області», наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 24 листопада № 669/0/212-17 «Про затвердження Плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права», наказу відділу освіти, культури, молоді та спорту ДРДА № 199 від 24.11.2017 р. « Про проведення заходів у рамках Всеукраїнського Тижня права» та з метою належної організації проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права в навчальних закладах району були проведені заходи відповідно до плану проведення Всеукраїнського Тижня права ( наказ по школі № 52 від 29.11.2017).

 

4 грудня було проведено Єдиний Всеукраїнський урок на тему « Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Із захопленням діти приймали участь у брейн-ринзі між учнями 10 та 11 класів за темою «Статуси і ролі особистості в соціумі: правовий аспект», де переможцями стали учні 11 класу. Найкращим у конкурсі плакатів на тему « Я маю право» (серед 8-11 класів) визнано плакат 8 А та 10 класів.

З 4 грудня в рамках Тижня правового виховання в школі активно проводила свої виступи за темою « Шкідливі звички та їх наслідки. Відповідальність неповнолітнього» лекторська група ( серед учнів 7-11 класів), учасниками якої були лідери міністерства у справах молоді шкільного самоврядування «КРОК» під керівництвом президента школи Ляшенка Ярослава.

30 листопада та 7 грудня до школи було запрошено гостей із Головного управління національної поліції відділу ювенальної превенції та з ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області. Лейтенантом поліції, начальником обласного відділу ювенальної превенції ( Карпаченкова Г.В.) були проведені бесіди щодо правової обізнаності школярів. Зауважено на правах дитини і правилах поведінки неповнолітнього під час освітнього процесу та вдома. Проведено профілактичні бесіди щодо скоєння правопорушень школярами. Надано важливу інформацію щодо насильства над дитиною та відповідні рекомендації щодо правил поведінки. Професіоналами ознайомлено учнів 9-11 класів з соціальною програмою «Життя без насилля. Що важливо знати підлітку про сексуальне життя.» Представником районного відділення ювенальної превенції Дніпровського відділу поліції лейтенантом Дівіндір О.В. було проведено індивідуальні профілактичні бесіди з учнями, які стоять на внутрішкільному контролі та схильні до скоєння злочину, бродяжництва. Працівниками ГУ ДСНС було надано інформацію щодо правил поводження з вибухонебезпечними предметами, наголошено про важливість дотримання правил безпеки дитини у повсякденному житті ( під час освітнього процесу, на вулиці, вдома, в побуті, на дорозі, на водоймищах під час зимового періоду, на дорозі під час ожеледиці).

Протягом Тижня з учнями були проведені бесіди «Україна – єдина країна», «Мої права та обов’язки», години спілкування «Основні положення Конвенції ООН про права дитини», «Закон і реальність», «Адміністративна відповідальність за вживання тютюнових виробів».

Зазначимо, що питання щодо правової освіти дітей та підлітків активно обговорювалось на батьківських зборах, які проходили індивідуально з 1 по 11 класи. Батькам було зазначено на важливості правової обізнаності їхніх дітей, як майбутніх громадян України.

Вчителем правознавства Якименко Л.І. актуалізувалось дане питання на уроках правознавства, активно використовувались мультимедійні презентації, відео перегляди та відповідно проводився аналіз і обговорення переглянутого за темою « Правова безпечність». Учнями чергового 8-А класу на чолі з класним керівником було створено креативну стіннівку в колажному стилі, де діти відобразили своє бачення прав та обов’язків дітей та учнівської молоді.

Під час проведення Тижня в шкільній бібліотеці активно діяла правова експозиція з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини та громадянина. Крім того бібліотекарями для відвідувачів шкільної бібліотеки активно пропагувалась відповідна література для освічесноті молодого громадянина.

Класними керівниками 1-4 класів активно теж проводилась робота з молодшими школярами в рамках проведення Тижня права. Було проведено правову гру «Дозволено-заборонено», проведено бесіду про права та обов’язки маленького школярика, створення правової листівки, бесіда «Якби я був поліцейським то…» ( 1- ші класи); гра «Знай свої права», театральне обігравання казки « Лісова поліція», проведено конкурс малюнків ( 2-гі класи); правовий бюлетень « Дитячі пустощі та їх наслідки», юридична гра « Листи скарги від казкових героїв» ( з-ті класи; години спілкування « Я маю право…», активно проводилась індивідуальна профілактична робота з деякими учнями та їх батьками, створення Дерева прав школяра та скриньку для листів, де діти будуть висловлювати анонімно свої думки.( 4-ті класи).

Для учнів 9 класів класними керівниками було проведено виховну годину на якій молоді українці ознайомились з особливостями роботи Міністерства юстиції та Національної поліції України, дітям надано контакти для звернень у надзвичайних ситуаціях.

З учнями 1 -11 класів в рамках Тижня було проведено години спілкування щодо безпечного користування та спілкування у мережі Інтернет, в соціальних мережах, у вайбері, під час телефонного зв’язку та під час мультимедійного листування.

Для учнів 11 класу проведено змістовну бесіду у формі круглого столу за темою « Права абітурієнта». Наголошено на правилах проходження ЗНО-2018 та правах учасника ЗНО.

На підставі вищезазначеного

НАКАЗУЮ:

1.Визнати належним рівень підготовки та проведення Всеукраїнського тижня права у закладі.

2. Якименко Л.І. вчителю правознавства, активізувати роботу в закладі щодо правової освіти учнів, участі у районних заходах.

3. Класним керівникам систематично вести роботу в напрямку правового виховання школярів та відображати дану інформацію в планах виховної роботи.

4. Педагогу-організатору Мехеді Ю.С. своєчасно вживати превентивні заходи щодо виявлення учнів, схильних до порушення дисципліни та правових норм.

5. Заступникам директора З НВР Герасименко Н.О, Козловій І.В. тримати питання правової освіти на постійному контролі.

6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

Директор НВК:                                               Ю.В.Крічкевич

 

Переглянути фото можна тут

Категория: Виховна робота | Добавил: pidgorodnesh3 (12.12.2017)
Просмотров: 167 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]