Корисні сайти


Календар
«  Июнь 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 


КЗ "Підгородненський НВК №3"
ДТВ «ВЕСЕЛКА»

Чим коротший термін перебування
дитини в конкретному мікросоціумі,
тим насиченішою має бути її життєдіяльність.

Завершується навчальний рік. Попереду літо, тривалі канікули, відпочинок. Кожна родина намагається зробити відпочинок своєї дитини якомога цікавішим, корисним, оздоровчим.

В 2007 році на базі КЗ Підгородненська СЗШ № 3 був організований дитячий табір відпочинку «ВЕСЕЛКА».

Одним із головних завдань дитячого закладу відпочинку є збереження здоров’я та оздоровлення кожної дитини. Це передбачає створення необхідних умов для фізичного, психічного, соціального та морального здоров’я, які є взаємопов’язаними компонентами структури здоров’я людини.

Наступним важливим завданням діяльності табору є повноцінний відпочинок дітей.

 

 1. Для роботи табору створені відповідні умови:
 2. ігрові кімнати для денного перебування дітей;
 3. спортивний та гімнастичний зали;
 4. спортивний та ігровий майданчики;
 5. актовий зал;
 6. бібліотека;
 7. гурткові приміщення;
 8. централізоване водопостачання;
 9. харчоблок;
 10. санвузли;
 11. кімната медичної сестри.

Протягом п’яти років в таборі відпочило близько 1100 учнів. Першочергове право на відпочинок у таборі надається дітям пільгових категорій.

Для організації змістовного дозвілля дітей були проведені екскурсії по місту та мальовничим куточкам рідного району.

В таборі відпочивають учні перших – сьомих класів, які об’єднані в 12 загонів. В організації роботи ДТВ задіяні вчителі початкових класів, класні керівники, керівники гуртків та учні-вожаті. Учні-вожаті (13 загін) проходять спеціальну підготовку до роботи в таборі протягом чотирьох місяців, під час якої вони набувають елементарних навичок роботи з дітьми менших класів. Протягом табірної зміни ці діти мають можливість проявити свої творчі та організаторські здібності, а також виховати в собі терплячість, відповідальність, взаєморозуміння та дружню підтримку. Вожаті вміють організувати дозвілля іншим та собі.

В усіх загонах табору оформлені куточки з назвою та девізом загону, планом та режимом роботи. Крім того, є рекомендації щодо профілактики дитячих захворювань та травматизму. Запропоновано батькам наочну агітацію на тему «Батьки та діти влітку». Ігрові кімнати обладнані спортивним та ігровим інвентарем, у достатній кількості забезпечені розважальними дитячими іграшками.

Для розвитку фізичних навичок у дітей в таборі щоденно проводиться ранкова гімнастика, яка збадьорює дітей і створює гарний настрій на весь день. На базі табору також активно працюють спортивні та художньо-естетичні гуртки, в яких кожна дитина може проявити свої таланти.

Одним із важливих завдань табору є забезпечення різноманітного дозвілля дітей. Дозвілля – це вільний час дитини, в процесі якого вона займається різноманітною діяльністю за своїм вибором. Дозвілля не можна відокремлювати від закладу. Табір створює умови, спрямовує інтереси особистості в певному напрямі та дає можливість вибору.

Усі дні в таборі різноманітні.

Щороку змінюється тематика табірних змін: «Пори року – 2009» (кожен загін мав назву місяця), «Мультляндія – 2010» (назви мультфільмів радянського періоду), «Квітничок – 2011» (назви квітів).

За роки існування табору у нас склалися власні традиції. Відкривається табір святковим концертом «Діти – дітям» та конкурсом малюнків на асфальті до Міжнародного Дня захисту дітей.

Крім цього традиційними є:

 1. концерт «Презентація загонів»;
 2. «Кумедна спартакіада»;
 3. День іменинника;
 4. День туриста;
 5. День танцю;
 6. Свято закоханих;
 7. День бантиків;
 8. День навпаки;
 9. Хеллоуін.

А щоб дітлахам було цікавіше, педагоги заохочують їх цікавими призами та подяками.

В цьому році найбільше сподобався дітям День патріота. Гостями нашого табору були:

 1. Чирва Микола Лукич – народний майстер України з соломоплетіння;
 2. Бєлова-Брайченко Олена Валентинівна – народний майстер України з лялькарства та писанкарства;
 3. Бердо Олександр Трохимович – член спілки ковалів України;
 4. Сопчинська Марія Павлівна – майстер роботи з глиною;
 5. Саленко Раїса Василівна – майстер з вишивання;
 6. Корсун Тетяна Валеріївна – майстер з в’язання гачком.

Діти ознайомилися з виробами майстрів та навчилися робити вироби своїми руками.

Підсумки роботи та життя табору висвітлено у фотовиставках та відеофільмах. Про діяльність табору розповідалось також у телепередачі «Дніпровська панорама» на 51 каналі за участю учнів та педагогів школи.

Головне завдання під час планування заходів табірної зміни полягає в тому, щоб навчити дитину поступально, цілеспрямовано входити в життя, максимально використовуючи свої можливості, здобуваючи нові знання про себе, оточення і власне життя.

Головне – щоб педагоги хотіли працювати і їм самим було цікаво. А також, щоб діти зрозуміли: ми поруч, ми про них пам’ятаємо, ми їх любимо.

Закон Веселки – це закон єдності, співробітництва і співдружності. Якщо у веселці не буде хоча б одного кольору, вона перестає бути веселкою. Якщо в закладі не буде загального розуміння важливості роботи, яку роблять усі разом, це негативно позначиться на кожному члені колективу.

ДТВ «ВЕСЕЛКА» – це творча єдність дітей, батьків та вчителів. А майстерно керує ним начальник табору – Закладна Людмила Миколаївна, яка кожного дня може бути різною:

Одна китайська мудрість говорить: є різні керівники – дуже погані, погані, гарні й дуже гарні. Дуже погані ніколи не допустять ініціативи знизу, розумних рекомендацій, бояться всіляких змін. Вони шукають не соратників, а помічників. Погані керівники самі нічого не вміють, тому успіхи інших викликають у них роздратування. Гарні все вміють, завжди допоможуть, завжди поруч, завжди підкажуть, порадять, візьмуть участь. А дуже гарних керівників – просто не видно.

Ще більше фотографій у розділі "Фотоальбом"